TOY kevätkokous Heurekassa 31.3.2016

Tervetuloa Tiedeopetusyhdistyksen kevätkokoukseen Heurekaan!

Pidämme sääntömääräisen kevätkokouksen to 31.3.2016 klo 16.45 Heurekassa. Kokous on ryhmätyötilassa A. Kokoonnumme Infopisteellä, josta osallistujat viedään kokoustilaan. Aloitamme klo 16.45 kokouksen, jossa käsitellään sääntömääräiset asiat. Aikaa on varattu myös keskustelulle yhdistyksen tulevasta ohjelmasta. Kokouksen yhteydessä on kahvi/teetarjoilu.

Myös uudet, yhdistyksen toiminnasta kiinnostuneet, ovat tervetulleita mukaan!

Kokouksen jälkeen pääsemme tutustumaan maksutta Heurekan uuteen näyttelyyn ”Suksi Heurekaan!”. Voit myös käydä katsomassa planetaarioelokuvan. Tarkempi ohjelma on Heurekan sivuilla. Myös perheenjäsenet ovat tervetulleita, mutta heidän tulee itse maksaa pääsymaksu Heurekan näyttelyihin.

Ilmoittautumiset tilaisuuteen ma 28.3. mennessä osoitteeseen marja.voipio@pp2.inet.fi
Merikki Lappi, TOY pj  Marja Voipio, TOY vpj

Comments are closed.